25 hodin Ticha pro život v míru

 

PRŮBĚH SETKÁNÍ

 

Možnosti, jak se dopravit do hotelu STEP, najdete zde.

 

Sobota 16. listopadu 2019

8:30 – 10:00 příchod a registrace účastníků
Žádáme o dodržení času příchodu na akci vzhledem k velkému množství účastníků a s tím spojené náročnosti organizace celé akce. I sobě dopřejte dostatek času seznámit se s prostorem, na vše se případně informovat, najít pro sebe vhodné meditační místo atd.

11:00 společná příprava na celý průběh akce
Organizační informace o průběhu celých 25ti a následujících hodin akce. Poté bude již vše v tichosti a není možné mluvit. Nabídneme si různé možnosti jak setrvat po celou dobu 25ti hodin v Tichém uvnitřnění, v pohodlí pro tělo i klid mysli. Uvědomíme si, že síla Ticha léčí duši, mysl a uzdravuje tělo i svět.

12:00 začínáme
Společným naladěním nás provede Ernestína Velechovská. Poté se ponoříme do živého TICHA až do nedělního poledne. 

 

Neděle 17. listopadu 2019

12:00 – 13:00 zužitkování vytvořené síly pro dobro naší cesty
Ve 25té hodině následuje společné naladění vedené Ernestínou Velechovskou, které povede k zužitkování celého Tichého naladění.

13:00 – 16:00 doznívání Tichého naladění a společné sdílení

 

JINÉ AKTIVITY

 

V přilehlých prostorách bude (samozřejmě v tichu mysli) možné:

  • posilovat naladění při hudbě (Patrik Kee)
  • posilovat naladění při “ómování” (Vojtěch Drahoňovský)
  • protáhnout se při józe (povede Miluše Čadílková)
  • vybarvovat mandaly

 

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

 

1. Je záměrem akce být plných 25 hodin v kuse v Tichém naladění?
Ano. Akce probíhá plných 25 hodin (tedy i celou noc). Po celou dobu naladění zůstáváme v naprostém Tichu ve svém nitru a je důležité zůstat co nejdelší dobu ve společných prostorách.

2.Co když usnu?
To se samozřejmě může stát – každý zůstane v bdělosti a naladění tak, jak bude umět a s občasným zdřímnutím nebo i několikahodinovým spánkem se počítá. Využijete karimatky, spacák. Záměrem je být v bdělosti co nejdelší dobu, tak jak každý z nás zvládne. 

3. Co s sebou?
S sebou si vezměte meditační stoličku, sedák či meditační bobíky, karimatku, polštářek, spacák nebo deku, (aby se Vám pohodlně sedělo nebo leželo a tělo Vás co nejméně rušilo v naladění). Nabídkou je pohodlné oblečení světlé až bílé barvy, pro podporu vnitřního procesu očistění a prosvětlení, přezůvky (na boty budou připravené sáčky a v prostorách haly je třeba být v ponožkách, nebo v přezůvkách).

4. Jak to bude s jídlem a pitím?
Pozorně si přečtěte nabídku jídla u variant vstupenek. K dispozici je na místě po celou dobu studená i teplá voda. Bude možné si dát čaj, kávu i něco sladkého. Je možné si s sebou vzít vlastní lahev na pití, keramický hrneček (NE – skleněné nádoby z důvodu bezpečnosti).

5. Musím si pronajímat hotelový pokoj v místě akce?
Ne. Záměrem akce je být co nejdelší dobu ve společných prostorách v naladění.

6. Mohu si pronajmout hotelový pokoj a jít si tam na chvíli odpočinout?
Ano, ale je třeba počítat s tím, že hotel Vám umožní ubytovat se první den až ve 14 hodin (tedy po začátku akce) a opustit pokoj musíte již v 10.00 hod následujícího dne (tedy před koncem akce). Bohužel se nám nepodařilo vyjednat jiné podmínky vzhledem k tomu, že hotel je po dobu akce v plném provozu. Navíc je třeba počítat s tím, že pokoje jsou v jiné části hotelu než meditační prostor. Zvažte tedy, zda je pro vás vhodné objednat si hotelový pokoj jen na jednu noc. V případě, že chcete mít své pohodlí je vhodnější objednat si hotelový pokoj na dva dny, pak vás nebudou rušit myšlenky např. na nutnost včas se z pokoje vystěhovat.

7. Mohu se v průběhu akce protáhnout nebo jiným způsobem zaměstnat mysl?
Ano. V prostorách budou místnosti kde je možné cvičit, vybarvovat mandaly, dostanete nabídku jak se oddat modlitbám, vnitřnímu rozjímání, mantrování (vnitřně – potichu, v myšlenkách). Jde o to zaměstnat mysl a zůstat v naladění na mírová témata. Zásadní je, že celou dobu budeme v propojeném Tichu.