25 hodin Ticha pro svět v Míru

Dny setkání

16. 11. – 17. 11. 2019

Druhého velkého setkání (třetího celkem) projektu Via Harmonia v hotelu STEP  se účastnilo více jak tři stovky lidí. Všichni účastníci zůstali celých 25 hodin v naladění na Mír a setkání naplnilo svůj záměr.

Prožitky, komentáře a uvědomění

účastníků setkání 25 hodin TICHA pro svět v míru v Praze 16. – 17. listopadu 2019 

Vážení,

zúčastnila jsem se Meditace 25 hodin Ticha. Vstoupila jsem do kruhu pokorek, když jsem se k nim blížila cítila jsem obrovskou a nádhernou energii, zaskočilo mě to, byla to taková nádhera a síla, že mi to vehnalo slzy do očí, ještě i teď. Vstoupila jsem do kruhu. V poli jsem dostala i informaci, pokorky energeticky byly propojené s mandalou na které byly postavené a ta mandala je velmi vzácná, pokorky s mandalou byly propojené spolupracovaly a zesilovaly společně energie. Když jsem stála v energetickém sloupu, nešlo mít sobecké myšlenky, bylo jen dobro.

Byla jsem tak zaskočená tou obrovskou a nádhernou silou, snažila jsem se energii uchopit a transformovat a vyslala jsem energii lásky a míru pro planetu, skrze korunní čakru, jak nejlépe jsem uměla a vystoupila jsem z kruhu. Pak ještě jednou jsem vstoupila do pokorek před polednem v neděli a už jsem nic necítila, Ernestínka mi pak vysvětlila proč.

Momentálně teď cítím jak mi pulzují a mravemčí dlaně a cítím energii v dlaních, cítím otevřenou srdeční čakru a proudí mi i tady krásná a silná energie. Domnívám se, že jsem zažila nějaké zasvěcení. Citím se velmi dobře. Moje otázka je co dále dělat, nebo zda to mám nechat projít.

V pokoře a lásce, děkuji,

Petra Vihar

Moc vás všechny zdravím,

o tomto víkendu jsem se zúčastnila kruhu světla.
Chtěla bych vyjádřít velký dík za organizaci. Velmi často se účastním setkání jedné mezinárodní duchovní školy, proto vím, jak mohou vypadat jiná setkání.

Moje zkušenost je taková, že díků a chvály je málo. Jednoduše, když vše funguje tak jak má, každý je spokojený, pak většinou není místo na chválu. Většinou se lidé ozývají se stížnostmi. A právě proto bych chtěla moc poděkovat. Pro mne to byl velký duchovní zážitek, kombinovaný s úžasem nad profesionalitou organizace. Opravdu nádhera.

Posílám ještě něco k tomu duchovnímu zážitku. Jeden text, je trochu básnický, ale vyjadřuje pocity, které jsem si odnesla:

Ô mocné světlo, jež mou bytost zcela naplňuješ
a mocí své lásky mne zcela zahaluješ,
ó světlo, ó požehnané,
v síle tvé nezabloudí žádný z nás.

Kdo s tebou jde až k jistému konci,
kdo se za noci nepouští tvé ruky,
ten brzy najde svůj Betlém, kde ho očekává nádhera světla.
Radostně procházíme stezkami starými a krásnými,
které přivedly domů již nesčíslné poutníky.
Také my k těm zástupům náležíme, v záři světla je zříme.

Z celého srdce přeji moc krásné, dny.

Monika

Dobrý den,

chci se s Vámi podělit o velké prožití z tohoto víkendu při 25 hodinovém tichu s Ernestínkou a Vámi všemi. Chci Vám velmi poděkovat za to, co jsem mohla díky Vám všem prožít, umocnili jste to a možná, že někdo pocítil něco podobného. Prožila jsem spojení s muslimskými ženami, jejich pocity a mé pochopení, proč z některých jejich synů vyrůstají muži, kteří se dle mého názoru obětují ve jménu jejich víry mylně.

Určitě nás spojil pocit ,že jako ženy nebudeme přijaty, taková žena si neváží sama sebe a nedovolí si prožít opravdové ženství. Cítila jsem,že s nimi mám pracovat, sdílet se s nimi, samozřejmě v duchu a prohlubovat v nich důvěru se otevřít. Dělám u nás v Jičíně Setkání žen v kruhu a snažím se ,aby jsme se otevřely jedna druhé, důvěřovaly si, protože v mém případě je to věc samozřejmá, je to mou přirozeností.

A již párkrát mne na muslimské ženy padla myšlenka a už vím proč.Vím,že tímto započala má duchovní cesta a nádherná “práce” s tím spojená.Však tato přenádherná akce byla mým křtem,včera jsem to i řekla nahlas a cítila jsem jaká je to pravda, když jsem to říkala nahlas. Vím,že už nechci jinak než takto pokračovat a ještě jednou Vám všem děkuji, hlavně Ernestínce.

Mám Vás všechny jako bratry a sestry i když jsem se s Vámi s většinou ostýchala obejmout, ale pár Vás bylo. Nechť se všichni stále podporujeme a tiše spolu tvoříme ten náš svět, který bude prostě nádherný. S láskou v srdci se Vám odevzdávám.

Andrea Kozmová, Jičín

Dobrý den Ernestíno,

rozhodl jsem se, že Vám napíši krátkou reakci na akci 25 hodin ticha. Samotná akce byla skvělá. O tom, ale nechci psát. Takových příspěvků jistě dostanete hodně. Chci se pozastavit nad skutečností kolik odpadu, zejména plastů jsme za tu akci použili. Myslím, že by se mohlo povést množství odpadu snížit.

Například mám dceru, která studuje. Z jejího vyprávění zjišťuji, že tito studenti jsou velmi ekologičtí a například velmi kritizovali spolužačku, když si vzala pití s plastovým brčkem. Když bych se podíval na proběhlou akci optikou těchto našich dětí, tak by nám nerozuměly jen z důvodu, že by byly zaskočeni množstvím a druhem odpadu.

Možná by si účastníci takovýchto akcí mohli dobrovolně vzít vlastní příbor a misku na jídlo. Kdo by chtěl být ekologický, nemusel by používat plastové příbory, tácky a talířky. Ekologický přístup ze strany dobrovolníků by mohl takovýmto akcím přidat další rozměr.

Jinak Vás moc pozdravuji a přeji mnoho úspěchů.

Míra

Ten klid mne provází doteď. Nádhera. Nelze upadnout do svých “chudinek a pod”. Vidím že se moje staré “nedobroty” o mne pokouší, ale nelze už upadnout tak hluboko. Je to plytčejší = lehčí. Můj celkový životní pocit je pokaždé lehčí, optimističtější, hezčí.

Projíždějící vlaky jsou tam úžasné, udržují mne na pomezí dvou světů, připomínají mi i “vnější svět”.

Po návratu z 25 hod ticha mi asi tři dny v uších znělo hluboké mužské “OM”, když jsem jela autem, nebo sepla lednička… a ptala jsem se okolí zda to slyší také, ale prý ne 🙂

Hlavně mám pocit že se mi nějak mění paradigma chápání světa, i když to nemohu blíže určit. 25 hod jsem absolvovala 3x, a pokaždé to absolvuji mnohem lehčeji. Neusínám tolik, jsem svěží, nejsem v šoku z 25 hod nehybné Ernestínky… a všechno mi to připadne “normální”. Jaký by se mi ten svět zdál po např. dalších 10-ti absolvovaní?

Mám pocit že se nějak “vysouvám z Matrixu”. Když se mi něco “děje”, nezačnu automaticky uvažovat jako dřív jak co udělat. Okamžitě mi totiž automaticky naskočí otázka “Jak to ale je doopravdy?” Tok následných myšlenek jde jinou cestou než dřív. Je to skvělý životní pocit – jak to teda je? Fakt mne to baví 🙂 A to je místo strachu a obav a hrůzných scénářů opravdu úúúžasnééé 🙂

No a díky všem těm nádherným důsledkům 25hod ticha já si přeji a vysílám – co kdyby to bylo častěji? Chápu že pro lidi kteří to připravují je to fakt náročné a jsem jim velmi velmi vděčná. Tak by bylo zapotřebí je i finančně podpořit, i kdyby se cena účasti na 25 hod Ticha zvedla.

Všem přeji klid a ticho 🙂

Dáša